Počasí dnes:

22. 10. 2017

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, během odpoledne od západu ustávání srážek. Denní teploty 11 až 15°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Co vyřídím na Obecním úřadu ve Vědomicích

Přihlašování k trvalému pobytu v obci

Ověřování listin i podpisů

Zábory

Poplatky

Agendy Czech Point (výpis z katastru nemovitostí...)

Doručování zásilek osob s trvalým pobytem na ohlešovně OÚ Vědomice

Přihlašování k trvalému pobytu do obce

• Co k tomu potřebujete? U osob starších 15 let platný občanský průkaz, rodné listy dětí společně nahlašovaných do 15 let jejich věku . Dále doklad o vlastnictví objektu, do něhož se chcete přihlásit (kupní smlouva, nájemní smlouva, darovací smlouva, kolaudační rozhodnutí..). V případě, že se přihlašujete k trvalému pobytu do objektu, který není ve vašem vlastnictví, musíte u přihlášení předložit souhlas majitele tohoto objektu s přihlášením vaší osoby. Správní poplatek za přihlášení 1 osoby starší 15 let stojí  50,–Kč.
    Občan je povinen požádat o vystavení nového občanského průkazu a to do 15 pracovních dnů ode dne provedení změny.

Ověřování listin i podpisů

• Potřebujete ověřit podpis ať už na smlouvě či jiném dokumentu?
    • Které doklady a dokumenty po Vás budeme požadovat? Listinu, na které má být podpis notářsky ověřen a občanský průkaz. Ověřujeme podpis psaný pouze latinkou.
    • Za ověření 1 podpisu zaplatíte  30,– Kč.
  • Potřebujete ověřit některé kopie důležitých dokumentů?
    • Vezměte s sebou originály dokumentů, které chcete ověřit.
    • Ověření 1 str. formátu A4 stojí  30,– Kč.
  • Pozor, notářsky neověřujeme:
    • kopie občanského průkazu, vojenského průkazu, pasu a jiného průkazu, vkladní knížky, šeku, losu, sázenky, geometrického plánu, rysu a technické kresby,
    • listinu psanou v jiném než českém či slovenském jazyce,
    • jestliže se předložený opis (kopie) neshoduje s originálem,
    • jsou-li v listině, která se ověřuje, změny, doplňky, vsuvky nebo škrty, které by mohly zeslabit její věrohodnost.

Zábory

• Plánujete např. opravu střechy a budete lešení skladovat na obecním pozemku? Jste povinni nahlásit na úřadě použití veřejného prostranství.

Vybírání poplatků

• Obecní úřad ve Vědomicích vybírá tyto místní poplatky:

• Správní poplatky:
    • správní poplatek za vidimaci a legalizaci (ověřování podpisů a listin) – 30,– Kč/str., 30,– Kč/podpis,
    • za přihlášení k trvalému pobytu (osoby starší 15 let) – 50,– Kč.

Doručování  zásilek osob s trv.pobytem na ohlašovně OÚ Vědomice

Upozorňujeme na změnu podmínek doručování písemností zasílaných osobám s adresou trvalého pobytu v budově OÚ Vědomice. V souladu s platnou právní úpravou již nebudou na podatelně OÚ ukládány zásilky samotné, ale pouze oznámení o jejich uložení na pobočce České pošty.

Informace o doručování písemností osobám s trvalým pobytem na adrese ohlašovny Na Průhonu 270, Vědomice,  41301 Roudnice n.L.

Obecní úřad Vědomice upozorňuje, že od 1. 1. 2016 platí povinnost ohlašoven, v jejichž sídle má fyzická osoba trvalý pobyt, zajistit vhodné místo, kde bude možné uložit oznámení o uložení zásilky a výzvu s poučením (§ 10c zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech, v platném znění).

Oznámení o uložení  zásilky  a  výzvy s poučením pro občany, kteří mají adresu trvalého pobytu Na Průhonu 270, Vědomice, 413 01 Roudnice n.L. se ukládají na podatelně Obecního úřadu

V této souvislosti upozorňujeme, že Obecní úřad Vědomice umožňuje v souladu s výše uvedenou právní úpravou pouze uložení oznámení o uložení zásilky a výzvy s  poučením, nikoli již zásilky samotné. Obecní úřad Vědomice není ze zákona oprávněn přebírat soukromou korespondenci fyzických osob. Vlastní zásilky zasílané osobám s adresou trvalého pobytu Na Průhonu 270,Vědomice ,413 01  Roudnice nad Labem, jsou ukládány u pobočky České pošty v Roudnici nad Labem, Husovo náměstí 69.

Dále upozorňujeme, že z výše uvedené povinnosti ohlašoven nevyplývá povinnost ohlašoven aktivně informovat občany s trvalým pobytem na adrese ohlašovny o tom, zda ohlašovna obdržela oznámení o uložení zásilky či výzvy s poučením.

V zájmu každého občana by mělo být učinění takových opatření, aby mu mohly být písemnosti doručovány tam, kde se fakticky zdržuje, případně využití všech možností vyplývajících z platné legislativy (např. zajištění ,,odnosu“ nebo ,,dosílky“ na poště, zřízení P.O.BOXU na poště, zřízení datové schránky, nahlášení doručovací adresy na ohlašovně).

Občan , který má evidenční adresu  trvalého pobytu Vědomice, Na Průhonu 270 má možnost

Na ohlašovně pobytu OÚ Vědomice nahlásit údaj o adrese, na kterou mu mají být doručovány „ úřední písemnosti“

Správnímu úřadu , soudu apod. v každém konkrétním správním či soudním řízení nahlásit, na jakou adresu chce v tomto řízení doručovat písemnosti, může nahlásit i e.mailovou adresu

Zřídit si datovou schránku a orgán veřejné moci je povinen ji pro doručení písemnosti použít